Curriculum

Personalia

  • Geboortedatum: 18 november 1969 (Wilrijk) 
  • Woonplaats: Antwerpen 

Studies 

  • ...-1988 
    ASO, Wetenschappelijke B (Onze-Lieve-Vrouw Instituut, Antwerpen)
  • 1988-1992 
    Licentiaat sociologie (specialisatie arbeidssociologie)
  • 1992 
    Eerste jaar aggregaat

Loopbaan 

  • Oktober 1992-september 1995 
    Wetenschappelijk medewerker RIAT (Research Instituut voor Arbeid en Tewerkstelling)
  • Oktober 1995-oktober 1997 
    Stafmedewerker SEVI (studiedienst SP)
  • November 1997-juni 1999 
    Politiek secretaris SP
  • Juni 1999-december 1999 
    Adjunct-kabinetschef van de Vlaamse minister van Werkgelegenheid en Toerisme
  • Januari 2000-september 2003 
    Europees parlementslid
  • Sinds januari 2001 
    Gemeenteraadslid stad Antwerpen
  • September 2003-juli 2004 
    Staatssecretaris voor Arbeidsorganisatie en Welzijn op het Werk
  • Juli 2004 - juni 2009
    Vlaams minister van Mobiliteit, Sociale Economie en Gelijke Kansen 
  • Juni 2009 - juni 2014
    Europees Parlementslid

    • delegatieleider sp.a-PS binnen de S&D-fractie (fractie van de progressieve alliantie van socialisten en democraten in het Europees parlement)
    • lid van de delegatie voor de betrekkingen met Iran
    • plaatsvervangend lid in de Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid
    • plaatsververvangend lid van de delegatie voor de betrekkingen met de Zuid-Aziatische landen
    • lid van de Commissie industrie, onderzoek en energie
  • Juni 2014 - heden
    Europees Parlementslid
    • vice-voorzitter bevoegd voor duurzame ontwikkeling van de S&D-fractie (fractie van de progressieve alliantie van socialisten en democraten in het Europees parlement)
    • lid van de Commissie industrie, onderzoek en energie
    • plaatsvervangend lid van de Commissie ontwikkelingssamenwerking
    • lid van de delegatie voor de betrekkingen met Canada
    • plaatsvervangend lid van de delegatie voor de betrekkingen met het Arabisch schiereiland
  • September 2015 - heden
    Fractieleider sp.a in de Antwerpse gemeenteraad